Czym jest normobaria?

 

Normobaria to technika, w której panuje równowaga między ciśnieniem otoczenia a ciśnieniem wewnętrznym organizmu. Stosowanie normobarii może przynieść wiele korzyści i zalet dla zdrowia. Oto niektóre z nich:

Bezpieczeństwo

Normobaria jest uważana za bezpieczną metodę, ponieważ organizm jest narażony na ciśnienie atmosferyczne, które jest zbliżone do normalnego ciśnienia na poziomie morza. Dlatego nie występuje ryzyko nadmiernego stresu dla organizmu, takiego jak w przypadku innych technik, takich jak hiperbaria (wysokie ciśnienie) lub hipobaria (niskie ciśnienie).

Poprawa dotlenienia tkanek

Stosowanie normobarii może pomóc w zwiększeniu dotlenienia tkanek organizmu. W normobarii dostarcza się tlen w normalnym środowisku ciśnienia, co sprzyja lepszemu wchłanianiu i transportowi tlenu przez krwiobieg do tkanek i narządów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób z niedotlenieniem, jak również w celu wspomagania procesów regeneracyjnych w organizmie.

Poprawa zdolności wysiłkowych

Trening w normobarii może pomóc poprawić zdolności wysiłkowe organizmu. Umożliwia to zwiększenie wydolności tlenowej, co może przekładać się na lepszą wydolność fizyczną i sportową. Osoby trenujące w normobarii często doświadczają poprawy wydolności, siły i wytrzymałości.

Lepsze zdrowie układu oddechowego

Stosowanie normobarii może mieć korzystny wpływ na zdrowie układu oddechowego. Trening w normobarii może pomóc w wzmocnieniu mięśni oddechowych, zwiększeniu pojemności płuc i poprawie ogólnej wentylacji płuc. Może to być szczególnie korzystne dla osób z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

Regeneracja i rehabilitacja

Normobaria może być wykorzystywana jako skuteczna metoda rehabilitacji i regeneracji organizmu po kontuzjach, urazach czy zabiegach chirurgicznych. Stosowanie normobarii może pomóc w przyspieszeniu procesów gojenia, redukcji obrzęków i bólu, a także przywróceniu funkcji ruchowych.

Poprawa ogólnego samopoczucia: Trening w normobarii może mieć pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i kondycję organizmu. Zwiększone dotlenienie, poprawa wydolności fizycznej, lepsza went

Komu może pomóc normobaria i w jaki sposób?

Można wyróżnić kilka pozytwnych aspektów zdrowotnych stosowania z seansów a komorze normobarycznej:

 • Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
  Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych.
 • Pobudza regenerację nabłonków
  Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty.
 • Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
 • Spowalnia starzenie się organizmu
  Znacząco zmniejsza czas obrzęku uszkodzonych tkanek
 • Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
 • Poprawia krążenie krwi
  Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
 • Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek a tym samym naturalną regenerację organizmu

Zapraszamy do naszej komory normobarycznej.